Ofis Tipi Çelik Kasa

grede sertifikalı hırsızlığa dayanıklı çelik kasa
SBE-05 Grede Sertifikalı Hırsızlığa Dayanıklı
Dış Ölçüler  :  1054 x 710 x 741 mm
İç Ölçüler  :  909 x 565 x 544 mm
Ağırlık  :  730 kg.


vds sertifikalı hırsızlığa dayanıklı çelik kasa
SBE-02E Vds Sertifikalı Hırsızlığa Dayanıklı
Dış Ölçüler  :  685 x 508 x 524 mm
İç Ölçüler  :  540 x 363 x 327 mm
Ağırlık  :  298 kg.
hırsızlığa dayanıklı ofis tipi çelik kasa
SBE-03E Hırsızlığa Dayanıklı Ofis Tipi Kasa
Dış Ölçüler  :  845 x 508 x 582 mm
İç Ölçüler  :  x 363 x 385 mm
Ağırlık  :  400 kg.
sbe 04 hırsızlığa dayanıklı çelik kasa
SBE-04E Hırsızlığa Dayanıklı Ofis Tipi Kasa
Dış Ölçüler  :  845 x 710 x 741 mm
İç Ölçüler  :  700 x 565 x 544 mm
Ağırlık  :  590 kg.
en sertifikalı hırsızlığa dayanıklı çelik kasa
SBE-06E En Sertifikalı Hırsızlığa Dayanıklı
Dış Ölçüler  :  1504 x 710 x 741 mm
İç Ölçüler  :  1361 x 565 x 544 mm
Ağırlık  :  1000 kg.
grede sertifikalı hırsızlığa ve yangına dayanıklı çelik kasa
Kopenhagen Hırsızlığa ve Yangına Dayanıklı
Dış Ölçüler  :  1143 x 714 x 662 mm
İç Ölçüler  :  887 x 493 x 388 mm
Ağırlık  :  433 kg.


grede sertifikalı hırsızlığa ve yangına dayanıklı çelik kasa
DRESDEN 1 41041 Hırsızlığa ve Yangına Dayanıklı
Dış Ölçüler  :  514 x 604 x 400 mm
İç Ölçüler  :  375 x 468 x 230 mm
Ağırlık  :  111 kg.


en sertifikalı hırsızlığa ve yangına dayanıklı çelik kasa
Wuppertal NR 139 Barmen Hırsızlığa ve Yangına Dayanıklı
Dış Ölçüler  :  379 x 589 x 471 mm
İç Ölçüler  :  278 x 477 x 329 mm
Ağırlık  :  128 kg.
Ofis Tipi Çelik Kasa, diğer çelik kasa modelleri ile benzerlik göstermektedir. Ancak bazı farklı noktaları da bulunmaktadır.

Dünyada insan sayısı arttıkça, insanlara hizmet eden sektörler de artış göstermektedir. Sektörlerin çoğalmasıyla ofisler, iş yerleri de hızla çoğalmakta ve bu tip yerler için güvenlik ihtiyacını karşılamaya yönelik ihtiyaçlar da ortaya çıkmaktadır. Özellikle değerli data bilgilerini, evrakları veya yüklü miktarda parayı korumak için alınan önlemlerin başında da çelik kasa kullanımı gelmektedir. Ofisler için özel üretilen ofis tipi çelik kasa modelleri, iş yerleri tarafından en sık tercih edilen güvenlik önlemleridir. Alınan güvenlik önlemleri arasında mobesse kamerası kullanma, alarm taktırma gibi önlem çeşitleri de bulunmaktadır. İş yerlerinin güvenliğini en sıkı şekilde sağlaması için bu üç yöntemi de eksiksiz olarak uygulaması gerekmektedir. Çünkü son yıllarda hırsızlık oranları sürekli artış göstermektedir. Yaşanan hırsızlık vakalarında hırsızların bir kısmı adalete teslim edilerek mağdurun mağduriyeti kısmen giderilmekteyken, bir kısmı da yakalanamamaktadır. Dolayısıyla mağdur kesim, maddi manevi zarara uğramaktadır. Bu nedenle sorun yaşanmadan soruna çözüm üretilmeli, gerekli önlemler alınmalı, büyük zarara uğramaktansa, küçük harcamalarla maddi manevi kaybın önüne geçilmelidir.

Ofis tipi çelik kasalar, diğer çelik kasa modelleri ile benzerlik göstermektedir. Ancak bazı farklı noktaları da bulunmaktadır. Çelik kasa genel tanımıyla, çelik malzeme kullanılarak üretilen, çeşitli darbelere karşı kendini koruyabilen, şifreleme sistemine sahip olan, genelde kare ve dikdörtgen şekillerde imal edilen ve içine konulan değerli varlıkların güvenliğini sağlayan bir eşyadır. Çelik kasalar kendi aralarında kullanıldıkları yere göre isimlendirilirler. Örneğin evde kullanılan kasalar ev tipi çelik kasa olarak geçmektedir. İş yerlerinde ve ofislerde kullanılanlar ofis tipi çelik kasa olarak isimlendirilmektedir. Otel gibi konaklama alanlarında kullanılan çelik kasalar ise otel kasası adıyla satışa sunulmaktadır. Genelde iş yerleri için satışa sunulan ofis tipi çelik kasa modelleri, iş yerinin ihtiyacına yönelik ölçütlerde tasarlanmaktadır. İş yerlerinde genelde yüksek rakamlı paraların ve önemli evrakların korunması için kullanılan bu çelik kasa modelleri, hacmi bakımından büyük tercih edilmektedir. İç hacmi geniş olan ofis tipi çelik kasalarda, raf ekleyebilme ya da rafsız kullanabilme özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde kasanın farklı bölmelere ayrılması ve düzen çerçevesi içinde kullanılması sağlanmaktadır. Raf sayesinde evrak gibi düzenli bir biçimde durması gereken kağıtlar da korunabilmektedir. Ofis tipi çelik kasalar montelendikleri konuma göre farklı kategorilerde ele alınmaktadırlar. Bu kategorilerden birincisi, gömme duvar kasası olarak kullanılan ve ofisler için sıklıkla tercih edilen ofis tipi çelik kasa modelleridir. Gömme duvar kasa modelleri duvarın içine monte edilmektedir. Kasanın ölçütleri belirlenerek duvarda uygun boşluk oluşturulmakta, duvarın içindeki beton yığını boşaltılmakta ve çelik kasa içine yerleştirilmektedir. Sonrasında duvarın kenarları kasayla birleştirilerek fazlalık kısımlar temizlenmektedir. Bu sayede çelik kasanın varlığı hissedilmemektedir. Üzerine kapamak için duvarın renginde bir kapak eklenebilmekte ya da kasanın kapağı duvara asılan eşyalarla kapatılabilmektedir. Güvenliğin en iyi şekilde sağlandığı bu çelik kasa modelleri, özellikle büyük şirketler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İç hacmi de geniş olduğundan, ömürlük kullanılabilmektedir. Genelde bu kasalar çeşitli piller ile çalışmaktadır. Pili bittiğinde değiştirmek, kasayı aktif olarak kullanabilmek için yeterlidir. Bir diğer montelenme şeklinde ise yere monte edilen kasalar bulunmaktadır. Bu ofis tipi çelik kasa modelleri de genelde küçük ofisler tarafından tercih edilmektedir. Genelde yerde uygun bir köşeye monte edilen ve sabitlenen çelik kasa, yerinden oynatılmadığı için çalınma riski ortadan kaldırılmaktadır. Aynı zamanda kilit sistemi devreye girdiğinde bulunduğu noktada da açılması mümkün olmamaktadır.

Ofis tipi çelik kasa modellerinin üretiminde kullanılan malzeme, çelik kasanın hangi amaçlarla kullanılabileceğini de belirlemektedir. Ofis tipi çelik kasalar, hırsız kasaları ve yangına dayanıklı çelik kasa olarak ikiye ayrılmaktadır. Hırsıza dayanıklı olarak üretilen çelik hırsız kasalarında kullanılan çelik, kurşuna, delici unsurlara, darbelere karşı dayanıklıdır. Dolayısıyla kasaya olası bir darbede zarar gelmemektedir. Çelik kasa çatlamadığı ya da kırılmadığı için de açılması mümkün olmamaktadır. Yangına dayanıklı ofis tipi çelik kasalar, özellikle data verilerini saklama amaçlı sıklıkla kullanılmakta, data kasası olarak da satılmaktadır. Son dönemlerde büyük firmalar önemli verilerini teknolojik yöntemler kullanarak saklamaktadırlar. CD, harici disk, USB bellek, laptop gibi teknolojik veri depolama sistemleri sayesinde ciddi manada yer tasarrufu sağlanmaktadır ve bu tür önemli verilerin saklanması için de data kasası kullanılmaktadır. Ofis tipi çelik kasa kategorisinde yer alan data kasaları, yangına dayanıklı kasalar olarak imal edilmektedirler. Data kasaları üretilirken, ısı testlerinden geçirilmekte ve ısıya dayanıklı katı çelik kullanılmaktadır. Bu tür kasaların üretimi daha maliyetli olduğu için fiyatları da daha yüksektir. Yapılan incelemeler esnasında çelik kasanın yangın kasası haline getirilmesi çeşitli ölçümler eşliğinde belirlenmektedir. Kullanılan katı çeliğin kalitesine göre ısı düzeyine karşı dayanıklılık testleri uygulanmaktadır. Kullanılan malzemenin kalitesi arttıkça, ısıya dayanıklılığı da artmaktadır. Aynı zamanda ısıya dayanma süresi de aynı oranda yükselmektedir. Bu tür çelik kasalarda nem önleyici maddeler de kullanılmaktadır. Elektronik devreye sahip olan teknolojik veri depolama aletlerindeki devreler, neme maruz kalması durumunda arızalanmaktadır. Dolayısıyla yangına dayanıklı data kasasının mutlaka nem emici özelliğinin de bulunması gerekmektedir. Bu özellik sayesinde olası yangın felaketlerinde kasanın içinde oluşan nemin ortadan kaldırılması sağlanmakta, elektronik devrenin zarar görmesi önlenmektedir. Günümüzde ülkemiz şartları, yüksek standartlara sahip, data saklama ve yangına dayanıklı olarak üretilen ofis tipi çelik kasa modellerini üretecek teknolojiye sahiptir. Ancak ülkemizde bu tür bir ihtiyaç olduğu düşünülmediği için üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle bu tür kasalar yurt dışından ihraç edilmekte ve bu şekilde satışı yapılmaktadır. Aynı zamanda yurt dışı firmaları internet üzerinden de bu tip kasaların satışını yapmakta, kargo ile gönderimini sağlamaktadır.

Ofis tipi çelik kasaların şifreleme sistemleri de oldukça güven teşkil etmektedir. Genelde bu tip kasalarda en güvenli şifreleme sistemi parmak okuyuculu sistem olarak bilinmektedir. Parmak izine duyarlı olarak tasarlanan elektromanyetik sistem sayesinde, kişinin parmak izi kasaya tanımlanmakta ve kasa bu şekilde açılmaktadır. En güvenilir sistem olarak tam donanımlı güvenlik sağlayan parmak izi okuyan ofis tipi çelik kasa modelleri, maliyet açısından yüksek tutarlara sahip olsa da, güvenliği tam manasıyla sağladığı için sıkça tercih edilebilmektedir. Bunun dışında ofis tipi çelik kasa modellerinde dijital şifreleme, kart okutularak açılan çelik kasa sistemi de bulunmaktadır. Bu tip kasalar için kredi kartı kullanılabildiği gibi, kasanın özel kartı da çelik kasaya okutularak kasa aktif hale getirilebilmektedir. Şifre girmeye uğraşmak yerine kartın okutulması yeterli olduğundan pratik bir şifreleme sistemine sahip oldukları söylenebilir. Mekanik şifreleme ise bir diğer şifre sistemidir ve ofis tipi çelik kasa modellerinde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sistemde kullanılan yöntem ise belirlenen şifreyi çelik kasaya girmektir. Şifre oluşturulduktan sonra çelik kasa şifreyi tanımlayana kadar açılmayan bu kasalar, hırsızlara karşı da önlem alınmasında oldukça etkilidir. Şifrenin girilmesiyle birlikte sinyal sesi duyulan bu tip kasalarda manuel bir kol yardımıyla kasanın kapağı çekilerek kasa açılır.

Sonraki kategorimiz olan Otel Kasası “https://celikkasa.web.tr/otel_kasasi için linke tıklayınız.

Adres ve İletişim Bilgilerimiz

Nami Safe Elektronik Ekipmanları A.Ş.

Bağdat Caddesi No:145 / C Feneryolu -Kadıköy / İST

Telefon: 0(216) 4 999 222

Email :info@celikkasa.web.trYukarıya Çık