S.S.S.

En basit anlatımla, kaybolduğunda, tahrip olduğunda, başkalarının eline geçtiğinde zarar göreceğimiz her türlü eşya, döküman ya kıymetlerin saklanması ve korunması için kullanılan ürün bir Kasa' dır.

Kilitli bir posta kutusu, zarflarımızı postalarımızı başkalarının erişiminden ya da kaybolmasından korurken, saklayacağımız değerler arttıkça kullandığımız çelik kasanın da özellikleri artar. Bu nedenle, değişip tip ve özelliklerde, farklı güvenlik derecelerinde kasalar mevcuttur. Çelik kasa seçerken de, içinde neler korunacağı göz önüne alınarak, bilinçli bir tercih yapmak gerekir. Adı çelik kasa olan her ürün, size gerekli olan kasa değildir.

Özellikle, güvenlik sorunun yaşandığı, evimize işyerimize hizmet vermek için giren yabancı sayının arttığı günümüz hayat koşullarında size uygun bir kasa seçmek, sanırız ki iyi bir televizyon ya da şık bir ofis mobilyası seçmekten çok daha önemlidir.

Evinizde, işyerinizde bulundurmak zorunda olduğunuz birçok değerli eşyanız vardır. Değer kelimesinden "nakdi değer, para" anlamamak gerekir. Pasaportunuz çalındığında, nasıl sorunlarla karşılaşacağınızı bir düşünün. Ya da otomobilinizin yedek anahtarıyla arabanız çalındığında sigorta şirketinizin kaybınızı tahsil edip etmeyeceğini.

Doğru seçimi yapabilmeniz için gereken temel teknik bilgilerden, yangın dayanıklılık sertifikalarına kadar her tür ayrıntıya ulaşacak, sonunda doğru bir seçim yaparak, kendinizi güvene alabileceksiniz.

Otel kasaları ile ev ve ofis kasalarının güvenlik seviyeleri farklıdır. Çünkü bir otel ya da hastane ile ev ve ofisin güvenlik problemleri farklıdır. Otel kasaları her gün değişen farklı kullanıcılar ve otel yönetimlerinin kolay işletimi için tasarlanmıştır. Oysaki kişisel bir ev-ofis kasası tamamıyla kişisel kullanıma göre tasarlanmıştır. Kasa seçerken yapılan en büyük hata, boyut olarak aynı görülen otel kasalarını yüksek güvenlik gerektiren ev ya da işyerlerinde kullanmaktır.

Evlerde montaj için en uygun yer genelde yatak odalarında dolaplardır. Dolabınızın içinden duvara ya da zemine monte edilen kasalar, her an elinizin altında olur ve kolayca kullanabilirsiniz. Unutmayın, ne kadar ulaşılması kolay bir yerde olursa, o kadar sık kullanırsınız ve dışarıda hiç bir şey bırakmazsınız. Ayrıntılı keşif ve bilgi için uzman NamiSafe teknik ekiplerinden yardım alabilirsiniz.

Nakit oranı sigorta tarafından belirlenecek olan nakit tutarının karşılanması anlamına gelir. Sigorta firmalrının tamamı kasanın bulunduğu lokasyonun uygunluğuna ya da üretici firmanın belirlediği değere göre değişir. Bu oranları belirlemek için sigortacınızla görüşünüz. Nakit oranları kasa kapısının, duvarlarının kalınlığınai kilitleme seçeneklerine bağlıdır. Nakit oranının fazla olması kasanın yüksek güvenlikte olduğunu gösterir.

Yangında dayanıklı kasaların ölçümlerini yapmak için 3 tip titiz yöntem vardır: Yangına dayanıklılık testi, kasalara 1 saat boyunca 925°C, 2 saat boyunca 1010°C, 3 saat boyunca 1105°C sıcaklıkta ısı veriliyor, ta ki kasanın iç sıcaklığı 177°C sıcaklıkta sabit kalana kadar. Patlama tehlikesi testi, kasalar kızgın sıcaklıkta iken bir anda patlamaya neden olabilir, bundan dolayı kasalar bu ısıyı muhafaza eder. 1095°C fırına kilitlenir ve monte edilir. Kasalar fırının içine kilitlenir ve monte edilir. Bu sıcaklık test süresi için temeldir, sonra kasanın soğumasına izin verilir. Yangın damlama testi, kasaların ölçülerine dayanılarak yapılan testtir. Kasa 925°C altında fırına monte edilir. 30 dakika boyunca yangına maruz bırakılır, daha sonra 10 metre yükseklikten aşağıya atılır. Kasa yere düştükten sonra tekrar fırına koyularak 30 dakika boyunca yangına tabi tutulur.

Sitemiz içinde bulunan bütün ürünler sizin tarafınızdan ya da profesyonel mühendislerimiz tarafından monte edilmeyi sağlar. Montajın nasıl yapıldığına dair bilgiler kasayla birlikte size teslim edilir.

Ücretsiz teslimatımız sadece kapıya kadar geçerlidir. Bu durum Türkiye’nin heryeri için geçerlidir. Bilmenizi isteriz ki eğer basamak varsa standart teslimat kurallarını uygulayamıyoruz. Bunun için farklı teslimat şekillerini uzman kadromuzdan öğrenebilirisiniz. Farklı zeminlerdeki basamaklarda teslimat gerekli ise lütfen bizi arayın 0090 216 4 999 222 yada e-posta info@namisafe.com gönderin.

Evet, bunun nasıl yapılacağına dair kullanma kılavuzu kasayla beraber gönderilecektir. Kullanma kılavuzuyla ilgili sorun yaşarsanız lürfen bize ulaşın.

Bütün elektronik şifreler, bataryanın bitmesi ihtimaline harşı harici batarya tarafından desteklenmektedir. Bataryalar kasaya dışarıdan bağlanır ve kolayca değiştirilebilir.

Birçok yanmaz dosya dolabı vardır ve pazarda satılan yangın kasaları kağıtlarını ve evraklarınızı korur. Sadece içinde saklayacağınız evrakların media/data ya da doküman olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Yanmaz kasa seçerken, hangi malzemeyi koruma altına almak istediğinizi ve kaç dakikakalık yangın güvenliğine ihtiyacınız olduğunuzu iyi belirlemeniz gerekmektedir. Eğer ki 1 saat yanıgına dayanıklı seçerseniz, sakladığınız malzemeye bağlı olrak kasanın sıcaklık derecesi 1 saat boyunca korunur.

sıkça
Yukarıya Çık